Ertelenen Konya Türkiye Şampiyonası İçin Hazırız

Ertelenen Konya Türkiye Şampiyonası İçin Hazırız

6-9 Ekim 2022 Tarihlerinde Konya’da  Yapılacak Olan Minikler , Yıldızlar Ve Gençler Türkiye Kupası Açık Hava Puta Koşusu Ve Açık Hava Koşusu Konya’daki Olumsuz Hava Koşulları Dolayısı İle Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Kararı İle 14-15-16 Ekim Tarihlerine Ertelendi.

Marmaraereğlisi Belediyespor Kulübü Geleneksel Türk Okçuları erteleme kararından sonra antrenmanlarına devam ederek ‘’ Ertelenen Konya Türkiye Şampiyonası İçin Hazırız’’dediler

Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın destekleriyle pandemi döneminde kurulan Marmaraereğlisi Belediyespor Kulübü 2. si Düzenlenecek olan Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Türkiye Şampiyonasına bir senedir aralıksız olarak çalışarak hazırlanıyor. Marmaraereğlisi Belediyespor Geleneksel Türk Okçuluk Kulübü bugüne kadar  katıldığı tüm müsabakalarda Türkiye geneli ilk 10. sıralarda istikrarlı bir  devamlılık ve yükseliş gösterdi.

Federasyonun 2022 faaliyet programında yer alan en önemli yarışları olan  Konya Türkiye Şampiyonası  7-9 Ekim  tarihlerinde yapılacak. Federasyona bağlı resmi 592 kulüpten binin üzerinde sporcunun katılım sağlayacağı Konya Türkiye Şampiyonasına  bölgemizden minikler kategorisinde 2021 sezonunu  Türkiye geneli kulüp olarak üç kategoride de başta Miray Çakır ın Türkiye 3. lüğü olmak üzere takım olarak Türkiye 4.5.7.8. ilk 10 sıralama da tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor Geleneksel Türk Okçuluk Kulübü de , takıma altyapıdan yetişen yeni sporcularını da katarak katılım sağlayacak.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın destekleriyle pandemi döneminde kurulan kulüp katıldığı tüm müzsabakalarda Türkiye geneli ilk 10 sıralarda istikrarlı bir  devamlılık ve yükseliş gösterdi.

Son olarak tesisleşme konusunda ciddi adımlar atan Başkan Ata Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyon Yönetim Kurulu Üyelerini Marmaraereğlisi ne davet ederek Türkiye’nin sayılı okçuluk sahalarından birini bölge ve ülkemiz hizmetine sunmak için tüm resmi girişimleri başlattı.Yeniçiftlik’de atıl durumda bulunan eski top sahası çevre ve bina düzenlemeleri yapılarak öncelikle kulübün açık alan antrenman yeri olarak tahsis edildi.Bölgesel ve ulusal yarışlarada uygun bulunan saha, federasyon yönetimince incelenerek gerekli fizibilite çalışmaları yapılarak uygun bulundu. Çalışmalar devam ediyor.

Kısa zamanda sahanın federasyonun belirlediği kriterlere  uygun hale geleceğini açıklayan Başkan Ata  gençlere ve spora verdiği öneme dikkat çekerek’’ Özellikle geleneksel sporların yaşatılması ve sürdürülmesi milli ve manevi değerlerimizin korunması için çok önemli.Ecdadımızdan bize yadigar Ata sporumuz geleneksel okçuluk spor olarakta içinde bir çok değer taşıyor.Ülkemiz de ve tüm Dünya da da hızla gelişen bir ivme gösteren Geleneksel Sporlar da ülkemizin başı çekmesi için her türlü imkan ve desteği sağlayacağız ve inşallah Türkiye nin sayılı okçuluk tesislerinden birini en kısa zamanda bölgesel ve ulusal yarışlara hazırlayarak ,ülkemizden ve dünyadan burada binlerce sporcuyu misafir edeceğiz ‘’ dedi.

Spor Haberleri