Sakın Örnek Almayın!

Sakın Örnek Almayın!

Tüm Türkiye bütçe görüşmeleri sırasında Milletvekillerinin kavgasını konuşuyor.

Bütçe görüşmelerinin ikinci gününde İYİ Parti ve AK Partili vekiller arasında yumruklu kavga çıktı. AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs’e yumruk attı. 

Kavganın ardından kalp spazmı geçiren Örs hastaneye kaldırıldı. Örs’ün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Örs’ün sağlık durumunun iyi olduğu, gözlem amaçlı yoğun bakımda tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Milletvekili Genel Seçimi Cumhurbaşkanı Seçimi ile birlikte her beş yılda bir yapılıyor. Ve Türkiye genelindeki her ilde yaşayan vatandaşlar kendilerini temsil edecek Milletvekilini seçerek Meclise gönderiyor.

Bizler vekilleri Meclise ne için gönderiyoruz? Bizleri temsil etmeleri için. Kavga etmeleri için değil. 

Çocuklarımızı sakin bireyler olarak yetiştirmek için ömrümüzü verirken, bizi temsil eden vekillerin Mecliste kavga edip birbirlerine yumruk atması nedir? 

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un defalarca ikazına rağmen Milletvekillerinin deyim yerındeyse saç saça, baş başa hatta yum-ruklarla birbirlerine saldırması tam bir akıl tutulması.

Halkın Ankara’da Meclisteki temsilcileri, çocuklarımıza nasıl örnek olacaklar. Bu haberi izleyen çocuklarımız, özellikle gençlerimize bunu nasıl anlatacağız. 

Kavga eden vekiller asla benim vekilim olamaz. Benim Vekilim beni Mecliste en iyi şekilde temsil edendir.

Bu elim kazada yaralanan ve halen tedavisi devam eden Hüseyin Örs vekile geçmiş olsun diliyor, Meclise kavgasız gürültüsüz oturumlar diliyorum.

Son olarak siz siz olun sakın kavga eden Vekilleri örnek almayın, ve bu akıl almaz  görüntüleri çocuklarınıza izletmeyiz…

Köşe Yazarları