Açı Koleji’nde Beyaz Zambaklar Filiz Verdi

Açı Koleji’nde Beyaz Zambaklar Filiz Verdi

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğünce projelendirilen “Her Kitap Bir Dünya” etkinliğinde Aralık ayı çalışması Çorlu Açı Koleji’nde gerçekleştirildi. Gregoriy Petrov’un yazdığı Fin kalkının gerçekleştirdiği mucizevi gelişmişlik hikayesinin konu alındığı “Beyaz Zambaklar Ülkesinde “adlı kitabın tahlili yapıldı. Kitap hakkında görüşler dile getirildi ve tartışıldı.

Modaretörlüğünü Çorlu Açı Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Hilal Orel Gülerer’in yaptığı çalışmaya Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Tekirdağ ve Çorlu Milli Eğitim AR-GE bölümü çalışanları, Çorlu Açı Koleji Kurucusu Müslüm Hamaz ve okulun yönetici, öğretmen ve öğrencileri katıldılar.

Çorlu Açı Koleji öğrencisi Evasu Çelik’in açılış sunumu ile başlayan etkinlikte roman kahramanları Snellman, Karokep ve Jarvinen karekterleri tanıtıldı. Okul öğretmenleri kitap hakkında görüşlerini ve değerlendirmelerini yaptılar. Ülkede yaşanan topyekün eğitim hamlesinin insanların yaşama sevinçlerini ve ekonomiden aldığı katma değerlerin nasıl artırdığını ifade ettiler.

Toplantıda kitap hakkında değerlendirme yapan Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Finlandiya’da yaşanan mucizenin tanığı olduklarını belirterek, insanları eğitmenin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Türk Milli Eğitim dinamikleri içinde aynı çabanın hatta biraz daha fazlasının ülkemizde de gerçekleştirildiğini söyledi. Yapılan çalışmayı ve performansı etkileyici bulduğunu da sözlerine ekleyen Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan; başta okul kurucusu Müslüm Hamaz olmak üzere tüm katılımcı öğretmen ve öğrencileri kutladı.

Çorlu Açı Koleji kurucusu Müslüm Hamaz yaptığı kapanış konuşmasında proje çalışmalarına katılan başta Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan diğer katılımcılara, öğretmen ve öğrencilere emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Haberler