Ergene Belediyesi Misinli Tarhana Festivali Düzenleyecek

Ergene Belediyesi Misinli Tarhana Festivali Düzenleyecek

Ergene Belediyesi tarafından Misinli Tarhana Festivali düzenlenecek. Festivalde misafirlere Türk mutfağının geleneksel ürünlerinden biri olan tarhana ikramında da bulunulacak.

Ergene Belediyesi Kültür etkinlikleri çerçevesinde 30 Aralık Cuma günü Misinli mahallesinde tarhana festivali düzenleyecek. 30 Aralık Cuma günü saat 17.00’da Misinli düğün salonunda başlayacak olan festivalde misafirlere tarhana çorbası ikramı olacak. Ergene Kent Konseyi Hanımeli Pazarı El Emeği ve Gıda Satışları Stantlarının ziyaretlerinin ardından bölgemizin yerel sanatçıları olan Cem Vatansever, Sevda Kaçmaz ve Mehmet Çakırkaya konser verecek.

Tarhananın her kesimden, her görüşten ailenin ortak aşı olduğunu dile getiren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Türk mutfağının en lezzetli ve geleneksel ürünlerinden biri olan tarhananın ön planda olduğu güzel bir festival düzenleyeceğiz. 30 Aralık Cuma günü düzenleyeceğimiz Misinli Tarhana Festivalimiz Misinli Düğün Salonumuzda gerçekleşecek. Ergenemizin kültürü içinde yer alan tarhana çorbamızdan festivale gelen misafirlerimize de ikram edeceğiz.  30 Aralık Cuma günü düzenlenecek olan Misinli Tarhana Festivalimize tüm Ergene halkımızı davet ediyorum” dedi.

Haberler