Çerkezköy Geleneksel Toplu Sünnet Kayıtları Başladı

Çerkezköy Belediyesi olarak kentimizde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Toplu Sünnet Şöleni’nin kayıtları başladı.

BAŞVURLAR HALK MASALARINA YAPILIYOR

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’müzün, kentimizde yaşayan ihtiyaç sahibi aileler için her yıl geleneksel olarak yapmış olduğu Toplu Sünnet etkinliklerini, bu yıl da gerçekleştiriyoruz. Toplu sünnet kayıtlarımız 22 Mayıs 2023 Pazartesi günü (bugün) itibari ile başladı” dedi. 

Çerkezköy Belediyesi Toplu Sünnet etkinliğinde, kentimiz sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerimizin 60 ayını doldurmuş çocukları için kayıt yaptırabileceklerini kaydeden Başkanımız Vahap Akay, “Toplu sünnet işlemleri için kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımız Belediyemiz Halk Masalarına müracaat ederek başvurularını yapabilecekler. Toplu Sünnet kayıtları için müracaatların, çocuğun kimlik fotokopisi ile yapılması gerekiyor” diye konuştu.  

DOKTOR KONTROLÜNDE VE STERİL BİR ORTAMDA SÜNNETLER YAPILACAK

Başvuruların tamamlanması ve yapılacak incelemenin ardından belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının doktor kontrolünde ve steril ortamda sünnetlerinin yapılacağını kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Sünnetlerimizin tamamlanmasının ardından sünnet olan yavrularımız için bir şenlik yapacağız. Tarihini daha sonra açıklayacağımız şenliğimizde sünnet olan yavrularımız ile bir araya gelerek, onların güzel bir gün geçirmelerini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir