Ergene Belediyesi Ramazan Ayında 25 Bin Kişiye İftar Verdi

Mübarek Ramazan ayı boyunca Ergene Belediyesi tarafından her gün farklı bir mahallede düzenlenen sevgi sofralarında 25 bin kişi iftar açtı. 

Ergene Belediyesi Ramazan ayı boyunca her gün farklı mahallede sevgi sofraları kurdu. Ergene’de ki hayırsever iş adamları ve Ergene Belediyesi ortaklığında 17 mahallede kurulan iftar sofralarında 25 bin kişiyle birlikte iftar yapıldı.

Ergenelilerin huzurlu ve bereketli bir ramazan ayı geçirmeleri için sevgi ve hoşgörünün ön planda olduğu iftar sofralarında buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ramazan ayının bağışlayıcı, sevgi dolu ruhunu iftar programlarıyla birlikte vatandaşlarımızla bir arada yaşadık. 17 mahallemizin tamamında kurulan iftar sofralarımızda toplamda 25 bin vatandaşımız orucunu açtı. İlçemizdeki mahallelerimizde düzenlenen iftarlarımıza vatandaşlarımız yoğun bir katılım sağladı. Hayırsever iş adamlarımız olmak üzere belediye personellerimiz ve iftar sofralarımızın kurulmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

2.900 Erzak Yardımı ve 5 Bin Pide Dağıtıldı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ramazan ayında kurulan sevgi sofralarının yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan erzağı ve pide ikramında da bulunduklarını da belirterek, “Belediyemiz tarafından ilçemizde tespit edilen 2.900 aileye Ramazan ayında içinde kuru gıda, ayçiçek yağı ve diğer temel gıda malzemelerinden oluşan yardım paketlerinden dağıttık. Ergene Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından yapılan inceleme ve araştırmaların ardından ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen ailelere Ramazan ayı boyunca erzak paketi yardımında bulunduk. Erzak paketi yardımlarında ihtiyaç sahibi ailelerimizin hakkaniyetli bir şekilde yararlanmasını sağladık. Erzak yardımlarımızı belediye personellerimiz ailelerimizi adreslerine teslim etti. Ramazan ayındaki erzak yardımlarımızın yanında ayrıca yine vatandaşlarımıza 5 bin pide dağıtıldı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir