Gökhan Metiner: ‘Tekirdağ Göçmenlerin Kriket Sahası Değildir’

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner, “Güzel şehrimiz Afganların kriket sahası olamaz. Her şeyde öncü şehrimizin bu çirkin görüntüden biran önce arındırılması gerekir. Misafirlikleri bitmiştir. Nasıl geldilerse o şekilde biran önce ülkelerine postalanmalıdır” dedi.

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner, Çerkezköy’de kriket sopasıyla sosyal medyada yansıyan Afganlarla ilgili bir açıklama yaptı. Metiner, “Kevgire dönmüş ülkemizin sınırlarında elini kolunu sallayarak gelen kaçak göçmenler ülkemizin en büyük sorunu hale geldi. Sosyal anlamda sorun oldukları gibi asayiş anlamında da büyük sıkıntı haline gelmiştir. Suriyeliler yetmiyormuş gibi ülkemiz Afgan göçmen istilasına maruz kalmıştır” dedi.

Metiner, “Son olarak sanayi kentimiz Çerkezköy’de sosyal medya Afgan kıyafetli ellerinde kriket sopalı bir grup yer aldı. Kaçak yollardan ülkemize girmiş yine kaçak olarak çalışıyorlar. Güzel şehrimiz Afganların kriket sahası olamaz. Her şeyde öncü şehrimizin bu çirkin görüntüden biran önce arındırılması gerekir. Misafirlikleri bitmiştir. Nasıl geldilerse o şekilde biran önce ülkelerine postalanmalıdır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir