İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Taşçı Hamşioğlu “ŞAHANE DOKUMALAR ÜRETİYORLAR”

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Taşçı Hamşıoğlu, Saray Küçükyoncalı Mahallesi’nde kurulan Kültür Evi’nde kadınlarla bir araya geldi. Küçükyoncalı kadınlar İYİ Partili milletvekiline okul konusunda yaşadıkları problemleri anlattılar. Küçükyoncalı kadınlar “Çok dile getirdik. Ankara’ya da gittik, sağ olsun söz verdiler ama arkası gelmedi” diye sitem ettiler. “Ben kendi adıma ve köylülerim adına köylümün okulunu geri istiyorum” diyerek feryat eden köylülerin sesini duyuran Hamşıoğlu ise geçen sene Tekirdağ İl Başkanı olan, şimdi Tekirdağ Milletvekili olan Ak Partili Mestan Özcan’a verdiği bütçe müjdesini hatırlattı ve okul sürecinin hızlandırılması için kendisine Küçükyoncalı’dan selam gönderdi.

“ŞAHANE DOKUMALAR ÜRETİYORLAR”

Saray’a bağlı Küçükyoncalı Mahallesi’nde bulunan Kültür Evi’nde kadınlarla bir araya gelen Hamşıoğlu, “O kadınlar ki kurdukları “Kültür Evi”nde kültürel mirasımız olan geleneksel Türk motiflerini modernize ettikleri şahane dokumalar üretiyorlar. Ödüle doymuyorlar. Birimiz hepimiz için diyor; birbirlerinin dertleriyle dertleniyor; yönetenlerin karşısına kendi çözüm önerileriyle çıkıyorlar. 

Okuyor, düşüyor, konuşuyor; en önemlisi “hakları” mevzu bahis ise dimdik arkasında duruyor; hiçbir masala kanmıyorlar” dedi. 

YAZIKLAR OLSUN 

Milletvekili Hamşıoğlu, “Onlarla; 105 yaşında vefat eden ve kıyafetlerini sergiledikleri Zeynep Nine’yi de konuştuk. Keşkek festivalini de konuştuk. Kaniye Hoca’nın çizdiği desenlerin hikayelerini de konuştuk. Bir aydır suyu akmayan mahallelerini de konuştuk. Ama en çok yıkılan okullarını konuştuk; üç yıldır okula Saray’a gitmek zorunda kalan el kadar çocukları için duydukları kaygılarını konuştuk. 

Yıl 2023. Tekirdağ’da okul yok; sınıf yok; eğitim kalitesi, hijyen, güvenlik “birleştirilmiş” okullarda dip yapmış durumda. Yazıklar olsun” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir