Edirne Yunanistan Konsolosluğundan TÜRSAB’a Ziyaret

Edirne Yunanistan Konsolosu Aris Radiopoulos TÜRSAB Trakya BTK Başkanı Egemen Aydın’ı Tekirdağ’da bulunan ofislerinde ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Trakya BTK Yönetim Kurulu Sayman üyesi Sadri Şeref Özel, BTK Uzman Personeli Melike Gürbüz ve Denetim Uzmanı Gürçağ Solak da yer aldı.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Egemen Aydın;

“Sayın Konsolosun ziyaretlerinden dolayı çok memnun olduk. Edirne Yunanistan Konsolosluğu ile TÜRSAB arasında çok iyi ilişkiler var. Bildiğiniz üzere Yunanistan sınır komşumuz olmasından dolayı, bölgedeki seyahat acentelerimiz çok sık Yunanistan Turları düzenlemekte. Bölgemizden yaptığımız turlarımızla yılda ortalama 20 Bin Kişiye Yunanistan’ı gezdiriyoruz. Aynı zamanda Trakya’da yaşayan insanlar da sınır komşumuz olan Yunanistan’a münferit olarak da çok sık giriş çıkış yapıyor. Gerek yemek yemek, gerekse kısa tatillerini Dedeağaç, Thassos, Halkidiki, Selanik gibi destinasyonlarda geçirebiliyorlar.

Bu seyahatlerde gerekli olan Yunanistan Schengen vizelerini de acentelerimiz aracılığı ile eksiksiz ve güvenle alabiliyorlar. Konsolosluk ile akreditasyonlu çalışan acentelerimiz vize konusunda tüm mevzuata hakim. Bu sebeple de vatandaşlarımız vize başvurularında herhangi bir kötü sürprizle karşılaşmıyorlar. Vatandaşlarımızın vize konusunda kafalarına takılan herhangi bir durumda, vize konusunda yetkili seyahat acentelerimizden gerekli bilgi ve desteği alabilirler.

Bugün de Sayın Konsolosun ziyaretiyle yapmış olduğumuz toplantıda Edirne Yunanistan Konsolosluğu ile olan iyi ilişkilerimizin geliştirilmesi, güncel vize prosedürleri, Acentelerimizin Yunanistan’da tanımadıkları bölgeleri tanımaları için yapılabilecek yeni info projeleri ve diğer konularda oldukça yapıcı görüşmelerde bulunduk. Sayın Konsolos Radiopoulos’a ziyaretleri ve samimi sohbetleri için teşekkür ederim.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir