CHP’li Özkoç’tan açıklama: Yavuz Ağıralioğlu’nun Sözleri Kendisini bağlar

İYİ Parti milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, düzenlediği basın toplantısında “Güçlendirilmiş-İyileştirilmiş Parlamenter Sistem diye yola çıkılıp ‘Güçlendirilmiş-İyileştirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu’ memleketin önüne sunuldu.” ifadelerini kullanmıştı. Ağıralioğlu’nun sözleri siyaset kulislerini hareketlendirdi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “İYİ Parti ile birlikte hareket ediyoruz. Ağıralioğlu’nun düşünceleri kendi şahsi düşünceleridir, kendisini bağlar” dedi.

Yavuz Ağıralioğlu'nun sözleri gündem olmuştu! CHP Grup Başkanvekili Özkoç'tan açıklama: Kendisini bağlar

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında bütün vatandaşların ramazan ayını kutlayarak Türkiye’ye huzuru getirecek bir hükümetin gelmesi temennisinde bulundu.

CHP Grup Başkanvekili olarak son toplantısını yaptığını bildiren Özkoç, “Grup Başkanvekili olarak aynı zamanda TBMM Genel Kurulu’nda da son toplantıma katılacağım.” diye konuştu.

Özkoç, şimdiye kadar basın mensuplarının kendi görüntüsünü çektiğini belirterek cep telefonuyla toplantıyı takip eden gazetecilerin görüntülerini çekti. Basın mensuplarından haklarını helal etmesini isteyen Özkoç, özgür gazeteciliğin yapıldığı, tüm gazetecilerin hukukunun korunduğu bir Türkiye’de buluşmak istediğini söyledi.

‘MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAYACAĞIM’

Şimdiye kadar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yasamada görev yaptığını anımsatan Özkoç, şöyle konuştu:

“Bundan çok gurur duydum, mutlu oldum. Onunla birlikte yol yürüdüm. Onurlu bir yürüyüşün, adalet ve insanların huzuru için bir yürüyüşün gururunu taşıdım. Bundan sonraki yürüyüşümüzde yine inşallah Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yürütmede buluşuruz. Milletvekili adayı olmayacağım. Bu kararı alırken Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmedim. Böyle kararları ailenizle alırsınız. Ben de ailemle, sevdiklerimle beraber böyle bir kararı aldım. Bundan sonra yürüyeceğim yolda takdir edenler, bana yürütmede layık görürlerse orada yaparım. Ama ülkem için beni nerede layık görürlerse görev yapmaya hazırım.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir