Bakan Fidan: Zaman baskısına boyun eğmek yok

İsveç‘te geçtiğimiz günlerde meydana gelen yeni bir Kur’an-ı Kerim yakma eyleminden sonra önce Başkan Erdoğan’dan ardından da Dışişleri Bakanı Hakan Fidan‘dan peş peşe gelen açıklamalar dünya medyasının gündemine düştü. Gazeteler,  NATO Zirvesi‘nde İsveç’in NATO‘ya girmesinin zor olduğundan bahsederek Fidan’ın ‘tarih baskısına boyun eğmeyeceklerini’ söylediğini ifade etti.

Rusya-Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte İsveç‘in NATO‘ya girme meselesi ve Türkiye’den gelen veto kararları dünya gündemini oldukça meşgul ediyor. Her ne kadar Türkiye, Finlandiya ve İsveç’le ortaklaşa imzalanan 3’lü momerandumda İsveç, Türkiye’nin şartlarını kabul ettiğini ifade etse de ülkede yaşananlar bu durumun tam aksini gösteriyor.

İsveç için o tarihe işaret edenlere soğuk duş! Bakan Fidan’ın NATO açıklaması dünya gündeminde: Zaman baskısına boyun eğmek yok

İsveç‘te Kuran-ı Kerim’e yönelik gerçekleştirilen alçak saldırıya sert tepki gösteren Başkan Recep Tayyip Erdoğan, saldırının insani temellerle bağdaşmasının mümkün olmadığının altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir