Kemal Kılıçdaroğlu pes dedirtti! Tepkiler dinmiyor

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14-28 Mayıs seçimlerinde aldığı ağır yenilgiyi bir kez daha “başarı” olarak pazarlamaya çalıştı. Koltuğu bırakmaya niyeti olmadığının sinyallerini veren Kılıçdaroğlu, “Biz 25 milyon kişiden oy aldıysak zaten değişimi başlatmışız demiştir. Bu başarı hepimizindir” dedi.

Konuşmasında ne 1,5 milyon liralık lüks tatiline ne de Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın değişim yürüyüşüne değinen Kılıçdaroğlu, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’a methiyeler sıraladığı için tutuklanan gazeteci Merdan Yanardağ’ı ise savunmaktan geri durmadı.

CHP tek adam partisi değildir, her zaman kadro partisi olmuştur” diyerek icraatıyla çelişen bir açıklamaya daha imza atan Kılıçdaroğlu’nun cılız sesle alkışlanması da dikkat çekti.

“BAŞARISIZLIK” DEMEYİ YASAKLADI
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da göndermeler yapan Kılıçdaroğlu, “Biz toplum olarak neyin değiştiğine değil, neyin değişmediğine bakarsak hata yapmış oluruz.

25 milyonu bir araya getirmenin başarısı sadece bana ait değil. Bu başarı hepimizindir. Bu birlikteliği başarısızlık olarak tanımlarsanız o zaman karşınıza dikilirim.

Bu sayıyı artıracak değişimleri üretme görevi de benimdir” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir